Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco máme i pro rodiče

Tato sekce je určena pro rodiče, rodinné příslušníky, pro všechny ty, kteří mají na starosti rodinné zázemí našich fotbalistů.

 

Velice si vážíme toho, že jste první krůčky Vaší ratolesti nasměřovali do péče našeho klubu a našich trenérů. Jsme si vědomi, že první kontakt s organizovaným sportem může malého sportovce ovlivnit na několik let. Bude naší snahou, aby si od nás děti odnášely pouze pozitivní zkušenosti.

Toto ovšem nezvládneme sami. Budeme k tomu potřebovat i Vaši pomoc.

Proto jsme si dovolili sestavit jakási rodičovská pravidla. Byli bychom rádi, kdybyste se pokusili o jejich dodržování.

 

Učme děti samostatnosti

V sekci tréninky je seznam věcí, které hráč potřebuje. Zkuste doma chystat věci den před tréninkem za přispění fotbalisty. Ať si pomalu zažijí to množství potřebných propriet, bez kterých se trénink neobejde. Samozřejmě dle individuálního rozhodnutí rodiče. 

Určitě jste si všimli, že naše kabiny jsou prťavoučké. V mužstvu je 20 hráčů. Ti se do kabinky sotva vlezou. Kdyby každého hráče měla oblékat maminka či tatínek, dvě třetiny mužstva musí zůstat venku. Děti jsou určitě schopny obléci se samostatně. Jen jim připomeňte, jaké tričko a trenďule si mají obléct, kopačky jim zavážeme sami. Stejně to u větší části děti děláme v průběhu tréninku wink

 

Učme děti slušnosti

Pomozte nám učit děti, že mají vždy slušně pozdravit nejenom trenéra, ale i své spoluhráče, jejich rodiče i ostatní členy klubu.

Vysvětlete jim, že když se na tréninku nechovají slušně, že tím kazí radost všem okolo. Že by všichni měli tahat za jeden provaz. A ne, že budu odkopávat cizí balón, postrkovat se s kolegou v řadě a bránit tak ostatním v soustředění potřebnému k tréninku.

Nebojte se na případné prohřešky ve slušnosti upozornit i trenéry nebo ostatní děti. Jsme všichni na jedné lodi.

 

Učme trpělivosti a slušnosti i sami sebe

Uvědomme si, že naši maláčci jsou v první řadě děti. O výsledky v tomto období jde až na posledním místě. Přenechme proto tréninkové rady trenérům. To jsou ty autority, které by děti měly poslouchat na tréninku či zápase. Jak má mít hráč respekt k výkladu trenéra, když neustále slyší rádoby odborné rady od rodiče? Odpočiňte si na 90 minut od starostí a jenom si užívejte toho, jak se Vaše dítě baví. Tím mu nejvíce pomůžete.

 

Respekt - zelená karta pro rodiče a fanoušky

V souvislosti s odstavcem výše přidávám na naše stránky odkaz na stránky FAČR. I náš svaz se zapojil do celosvětové kampaně proti hulvátsví nejenom v mláděžnickém fotbale. Ocenili bychom, kdybyste si odkaz přečetli a podívali se i na přiložené video.

Stránky FAČR